START SIEĆ OSIEDLOWA SIECI DLA FIRM HOSTING PROJEKTY WWW O FIRMIE KONTAKT

  SIEĆ OSIEDLOWA
  Informacje o sieci
  Opis konfiguracji
  Download
  Regulamin sieci
  Hosting dla użytkowników
  Formularz zgłoszenia
   
  SIECI DLA FIRM
  Budowa sieci
  Obsługa sieci
  Połączenia VPN
  Bezpieczeństwo
   
  USŁUGI DLA FIRM
  Ochrona danych
  Kopie bezpieczeństwa
  Obsługa informatyczna
  Komputery i sprzęt IT
   
  PROJEKTOWANIE WWW
  Projektowanie stron www
  Hosting
  Wyślij zapytanie
   
  KAWIARENKA
  Chat-room
  Forum
  Zjazdy NETCAFE
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
© 2003-2007 netcafe.pl All Rights Reserved

 
SIEĆ OSIEDLOWA / OPIS KONFIGURACJI


Poniżej przedstawiamy opis konfiguracji połączenia sieciowego przygotowanego dla systemu Windows XP, dla potrzeb połączeń sieci osiedlowej
NETCAFE POLAND.
 

Jak skonfigurować sieć (połączenie sieciowe) w systemie Windows XP?

KROK 1. Znajdujemy na pulpicie ikonkę "Moje miejsca sieciowe". Klikamy na niej prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Właściwości".


Jeśli na Twoim pulpicie nie ma ikony "Moje miejsca sieciowe" otwórz "Panel Sterowania" i znajdź ikonkę "Połączenia sieciowe". Powinieneś zobaczyć okno podobne do tego zamieszczonego na rysunku poniżej.


KROK 2.
W oknie "Połączenia sieciowe" odnajdujemy "Połączenie lokalne". Klikamy na połączeniu lokalnym prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Właściwości"KROK 3. We właściwościach połączenia lokalnego warto zaznaczyć pole "Pokaż ikonę w obszarze powiadomień podczas połączenia" dzięki temu na pasku zadań u dołu ekranu (przy zegarze systemowym) wyświetlana będzie ikonka połączenia lokalnego, dzięki której będziemy mogli wprowadzać ewentualne zmiany w konfiguracji naszego połączenia. Następnie wybieramy "Protokół internetowy (TCP/IP)" i klikamy na nim dwukrotnie. Otworzy nam się kolejne okienko.

 


KROK 4. W tym miejscu czyli: Właściwości: Protokół internetowy (TCP/IP) należy zaznaczyć opcję "Użyj następującego adresu IP" i wprowadzić dane jak na poniższym obrazku gdzie X jest Państwa adresem IP oraz bramą domyślną przydzieloną przez Administratora

Wprowadzamy także odpowiednie adresy DNS tak jak przedstawiono na obrazku wyżej.
 

KROK 5. Po prawidłowym przeprowadzeniu konfiguracji połączenia wymagane będzie wyłączenie i włączenie ponownie komputera. Aby sprawdzić poprawność naszego połączenia wystarczy kliknąć dwukrotnie na ikonkę dwóch komputerków na pasku zadań.

Powinno pojawić nam się następujące okienko "Stan połączenia lokalnego"

Wybierając zakładkę "Obsługa" powinno wyświetlić nam się okno z ustawieniami naszego połączenia gdzie X jest adresem IP i bramą przydzieloną nam przez Administratora.